Odbudowa krzyża i jego poświęcenie.


Dnia 28 czerwca 2007 roku odbyło się uroczyste poświęcenie Krzyża przydrożnego na gruncie pana Romana Smolińskiego w Jelitowie. Dotychczas istniejący krzyż został zniszczony poprzez jesienną wichurę. Był on krzyżem misyjnym przywiezionym z Pogrzybowa w roku  1954, w miejsce krzyża z lat II  Wojny Światowej, przewróconego przez hitlerowskiego okupanta w Jelitowie, który pierwotnie znajdował się w okolicy świetlicy wiejskiej.
Fundatorami obecnie postawionego krzyża jest rodzina Smolińskich, w skład której wchodzą: senior rodu Zygmunt Smoliński z żoną Marią, syn Roman z żoną Agnieszką oraz jej ojciec Edward Marciniak z Raszkowa.
Drewno dębowe zakupiono w Nadleśnictwie. Przetarcia dokonała firma „A. Lis i synowie” z Rąbczyna, a znajomi stolarze dokonali wykończenia i konserwacji krzyża. Wszystkie prace dokonane przy zbudowaniu krzyża wykonano nieodpłatnie.
Wiele prac kosmetycznych i porządkowych łącznie z zasadzeniem krzewów iglastych dokonała bezinteresownie właśnie rodzina Smolińskich i Marciniaków.Na uroczyste poświęcenie, które odbyło się przy bardzo niesprzyjającej aurze, przybyli okoliczni mieszkańcy i rodzina fundatorów. Poświęcenia dokonał ks. Kanonik Grzegorz Ignor w obecności ks. Seniora Jerzego Krajki zamieszkałego w Radłowie.
KILKA ZDJĘĆ Z POŚWIĘCENIAFree Template by JoshsfsWeb.co.uk

Design provided by Free Web Templates - your source for free website templates